No dobře,takže od začátku...
TCI VARIANTA
nepoužívat

neříkám, že je zastaralé, ale strmmost výboje u CDI zapalování přeje v jeho absolutní prospěch, také vysoké prudy tekoucí mosfet tranzistory a další neduhy.. pokud je možnost v každém případě jít do CDI, pakliže není tak zjistit od výrobce cívky její dobu sycení. Cívka má svůj magnetický obvod přeřušený vzduchovou mezerou, jinak by nebylo možné z ní dostat naakumulovanou energii..proto ji nebudeme používat pro CDI.. Rozdíl v uchovávání energie je v tom, že u klasické TCI cívky ji musíme sytit, tj mít připojenou k napětí v časech do 10ms, energii uchováme v jejím jádře a posléze přerušením toku proudu se změnou magnetického indukčního toku transformuje napětí na sekundární stranu.. nebudu zacházet do podrobností ohledně indukčnosti, snad jen, že je zbytečné překračovat dobu sycení danou výrobcem, rychlost přesunu energie je dána proudem a indukčností a proud zase jejím odporem a napětím.. veškerá zbytečá energie se tedy pouze promění v teplo spínacích tranzistoru potažmo celého masteru a logicky i cívky.. na druhou stranu v žádném případě nedoporučuju používat kratší dobu sycení..energie jiskry pak padá s kvadrátem proudu!
CDI varianta
Jednotka obsahuje řekl bych velmi pěkný měnič na vyšší napětí..aktuálně do 400V, na 400V jsou konstruovány i kondenzátory v něm obsažené..konkrétně je zde použita kapacita 1uF, jde o celkem univerzální kapacitu používanou snad ve všech jednotkách co se mi dostaly do rukou.. tato kapacita nám při "plných peckách" poskytuje náboj 80mJ, jako standardní se globálně považuje hodnota 50mJ dosahovaná s touto kapacitou při zhruba 320V, takže máme dostatečnou rezervu. Napětí z měniče je usměrněno a přes kondenzátor a sériově připojenou cívku se obvod uzavírá.. Malinko nestandardní je ale použití prakticky stejného zapojení jako pro TCI variantu včetně spínání tranzistorem, klasicky je toto provedeno tyristorem kde je tyristor samovolně sepnut do doby, než klesne napětí na jeho elektrodách, tady máme možnost ovládat "sycení" kondenzátoru, což je malinko blbost, ale dejme tomu

obecně trvá jiskra u CDI zapalování zhruba 50us, kdežto u TCI kolem 1ms, tj 20x méně.. takže jakákoli hodnota nad 100us bude dostatečná.. malé plus u tohoto provedení je prakticky jednotný design a levnější výroba..a pro uživatele možnost změny jednotlivých cdi výstupů na tci během pár minut prakticky jenom s mikropájkou a kapkou cínu..protože energie vybíjená do cívky je v době sepnutí tranzistoru braná pouze z kondenzátoru, můžeme volit prakticky jakékoli cdi cívky od nejmenšího stejnosměrného odporu..
Pokud jde tedy o nastavení v aplikaci.. samotné omezení proudu malinko nechápu, v důsledku by došlo k omezení napětí a i kdyby jsme se dostali na statické hodnoty, jaké se dají nastavit, tak by měnič a hlavně jisté součástky z masteru dávno vyskákaly.. doporučuju mít tedy hodnotu proudu nastavenou na naximum, a energii jiskry volit v rozmezí 300-400V, pakliže by se jednalo o motor s více svíčkami na válec tak klidně níže..
Dotazy rád zodpovím..